Kuchyně od truhláře vs. z obchoďáku

Na tuto otázku odpoví každý z vás pravděpodobně jinak. Ten kdo má dobré zkušenosti s levnou sériovou výrobou, si půjde kuchyňskou linku zakoupit s největší pravděpodobností do obchodního domu. Ten z vás, který požaduje kuchyňskou linku na míru, kvalitu a preciznost zpracování, zvolí zakázkové truhlářství.

Obě varianty skýtají celou řadu výhod a nevýhod. Pojďme se na ně detailněji podívat.

Kuchyňské linky z obchodních domů
Kuchyně zakoupené v obchodních domech nebo hobby marketech mohou vypadat na první pohled velmi pěkně. Jsou naaranžované tak, že zajisté upoutají vaši pozornost. V obchodních domech si můžete vystavené kuchyňské linky prohlédnout a vyzkoušet. Pokud je vámi vybraná kuchyň skladem, můžete si ji v podstatě ihned odvézt. To jsou asi ty nejhlavnější výhody, díky kterým velká řada lidí obchodní domy za účelem nákupu nábytku navštěvuje.

Za touto řadou výhod však stojí i určité nevýhody sériové výroby. Kuchyňské linky nabízené v obchodních domech ve většině případů velikostně neodpovídají prostoru, který máte pro kuchyňskou linku vymezen. Sériové kuchyňské linky se sestavují z již předem nadefinovaných velikostí jednotlivých skříněk, takže si kuchyň rychle a snadno jako stavebnici poskládáte. Avšak pozor, ne vždy se vám podaří kuchyňský prostor využít do posledních centimetrů. Hobby markety ani obchodní domy nenabízejí možnost přidat nějaký kuchyňský díl, který by zbývající prostor vyplnil. Další nevýhodou sériových kuchyňských linek může být pro někoho to, že si je musíte sami odvézt a vlastními silami smontovat. Personál obchodních domů nemá vždy dostatečné informace o použitém materiálu nebo kování, a proto se může stát, že vám při nákupu kuchyňské linky bude podána mylná informace.

Co se ceny týká, lidé mají zažitou představu, že kuchyňské linky zakoupené mimo zakázkové truhlářství  jsou mnohem levnější. Jenže tato vžitá představa nemusí být pravdivá. Vždy je zapotřebí srovnávat srovnatelné se srovnatelným. Musíte tedy porovnávat cenové nabídky kuchyňských linek stejných rozměrů, stejného materiálu, stejně kvalitního kování či stejných kuchyňských doplňků a spotřebičů. Důležité je zohlednit i to, že zakázková truhlářství dodávají kuchyňské linky většinou s montáží a v ceně je započtena i doprava na místo určení. Nikdy neporovnávejte pouze dvě ceny!

Kuchyňské linky ze zakázkového truhlářství
Kuchyňské linky vyrobené v  zakázkovém truhlářství FUTO mají oproti kuchyním z obchoďáků naprosto odlišné vlastnosti. Jsou vyrobeny z mnohem kvalitnějších a silnějších materiálů a je v nich použito kování té nejvyšší kvality. Na olepování hran jednotlivých skříněk používáme 3 mm silné ABS hrany, nikoliv hrany z tenké fólie, jako je tomu u obchodních domů.  Kuchyňské linky v zakázkovém truhlářství jsou vyráběny přesně podle vašich přání a představ a samozřejmě na míru vašemu kuchyňskému prostoru a barevným potřebám vašeho domu. V zakázkovém truhlářství FUTO vám můžeme zhotovit technický výkres kuchyně a 3D návrh, díky němuž si zajisté dokážete udělat velmi dobrou představu o tom, jak bude vaše kuchyňská linka ve finále vypadat. Necháme vás vybrat materiál – od jeho síly, přes celou řadu barevných odstínů a dezénů, ale také ze široké nabídky profilů kuchyňských dvířek, kování, úchytek a jiných nábytkových doplňků.  V případě zájmu vám objednáme obklady stěn, kuchyňské doplňky či vestavěné a volně stojící spotřebiče.

Možná jednu nevýhodu mají i kuchyňské linky ze zakázkových truhlářství. A tou je to, že na kuchyň si musíte nějaký čas počkat. Délka výroby závisí na vytížení daného truhláře a také na objednacích lhůtách jednotlivých komponent vaší kuchyně.

Pro originály jděte k truhláři, pro sériovou výrobu do obchoďáku!

Zakázkové truhlářství Plzeň vyrábí nejen moderní kuchyně, vestavěné skříně na míru, interiérový nábytek z masivu i z lamina, dětské pokoje pro vaše nejmenší, schodiště, dveře, kancelářský nábytek, ale také zahradní stavby, jako například pergoly a altány a mnoho dalšího ze dřeva.